o nas

Sami o Sobie

Italomondo istnieje w Bydgoszczy od 2008 roku. Mamy dziewięcioletnie doświadczenie w nauczaniu i sami stale się kształcimy. Kadrę stanowią osoby mające dyplom mgr z italianistyki, doświadczenie oraz równie ważne, otwarte i radosne podejście do idei "nauczania". Potrafimy stworzyć klimat, który sprzyja uczeniu się i poznawaniu nowych osób.

Opinie innych o nas

Opinie tu zamieszczone pochodzą bezpośrednio z nadesłanych na e-mail: italomondo@gmail.com od kursantów lub są skopiowane z opinii google.pl, które możecie obejrzeć tutaj >>

Kasia Żurek - P&G Sales Manager

Przepis na najlepsze włoskie danie: najlepsze składniki, garść humoru, szczypta luzu, wszystko okraszone pasją i miłością do Włoch.
Tak mi się kojarzy czas w Italomondo 🙂 Polecam każdemu kto chce uczyć się włoskiego efektywnie i z przyjemnością. Jest jedna rzecz, którą bym zmieniła - za oknem toskańskie wzgórza a nie Fordon 🙂 Wtedy byłoby idealnie 🙂

Philippe Lendle - student germanistyki

Gorąco polecam tę szkołę językową. Panuje tam naprawdę świetna atmosfera, która bardzo sprzyja nauce. Prowadzący bardzo zrozumiale prowadzi zajęcia i motywuje do nauki.

Marta Czarnowska - studentka budownictwa

Pierwsze zajęcia językowe, na które przychodziłam z radością i wielką ciekawością, czym nowym zaskoczy prowadzący 🙂 Profesjonalizm oraz pasję wynikające chyba z powołania czuć na każdym spotkaniu. Szczerze polecam przygodę z Italmondo 🙂

Małgorzata Nowicka - biolog

Italomondo jet szkołą na wysokim poziomie, którą polecam każdemu kto chce poznać język włoski. Wyróżnia ją bardzo aktywna forma prowadzenia zajęć i charyzmatyczny prowadzący. Można przyswoić sporo materiału. Zajęcia obejmują czytanie, słuchanie, mówienie, mówienie, mówienie 🙂 oraz gramatykę. W Italomondo rzeczywiście zarażają pasją do Włoch i języka włoskiego . Na zajęciach panuje przyjazna atmosfera. Zero stresu 🙂 Prowadzący stawia na indywidualizację nauczania. Dostosowuje formę, metody, tempo pracy oraz materiały dydaktyczne do uczniów. Szkolenie profesjonalne, prowadzone w sympatycznej atmosferze i w zabawny sposób.

Kamila Hajduk - lekarz

Szkołę ITALOMONDO wybrałam z polecenia znajomej. Wybrałam zajęcia indywidualne. Chciałam nauczyć się języka włoskiego szybko i bez większego wysiłku. Wielokrotnie słyszałam, że włoski nie jest trudny do opanowania. Po kilku pierwszych zajęciach uświadomiłam sobie, że to nie do końca prawda, ale... W ITALOMONDO pokazano mi, że nauka zupełnie nowego języka może być przyjemna i skuteczna zarazem. Atmosfera lekcji jest naprawdę przyjazna, relacje uczeń-nauczyciel nie są sztywne, raczej koleżeńskie, prowadzący bardzo otwarty i zabawny, a jednocześnie wymagający; potrafi przekazać wiedzę w sposób entuzjastyczny i przejrzysty. Lekcje są bardzo urozmaicone, nauczyciel profesjonalnie podchodzi do swojej pracy, poza podręcznikiem, przygotowuje wiele ćwiczeń dodatkowych, pisemnie, ze słuchu, itp. 
Wynikiem tego jest, że po kilku miesiącach nauki (właściwie od podstaw), podczas pobytu we Włoszech, potrafiłam porozumieć się po włosku w bardzo wielu sytuacjach- od dworca, przez sklepy, restauracje, po konwersacje z rodowitymi Włochami; byłam rozumiana i sama rozumiałam! Dla mnie to się liczy! 
Na pewno polecam Szkołę ITALOMONDO.

Janusz Żak - tenor operowy

Język włoski jest bardzo ważnym narzędziem w mojej pracy. Dzięki Italomondo robię znaczące postępy w tej dziedzinie a nauka sprawia mi dużo przyjemności. Serdecznie polecam!

Jacek i Gosia Skórczewscy - ginekolog & ortodontka

Jestem niezmiernie rad , że w naszym życiu skrzyżowały się nasze drogi. Wraz z Danielem , naszym wspaniałym "insegnante" , odkrywamy tajniki języka włoskiego, włoskiej kultury i kuchni a także zwyczaje mieszkańców słonecznej Italii. Półtora roku nauki daje nam możliwości całkiem fajnego porozumiewania się z rodowitymi Włochami.

Emilia Lochmanowicz - licealistka

Kurs wakacyjny? POLECAM! Super zajęcia z naprawdę świetnym nauczycielem. Idealne dla tych, którzy wybierają się do Włoch oraz dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z językiem włoskim 🙂

Sonia Siuchnińska - studentka prawa

Odnośnie kursu wakacyjnego: "Polecam! Uczęszczałam na kurs w lipcu i jestem bardzo zadowolona! Przydatne słownictwo oraz świetna atmosfera na zajęciach! Kurs jest dobrym wstępem do nauki języka włoskiego!:)"

Anna Laskowska - prawnik

Jedyna taka szkoła w Bydgoszczy, ukierunkowana tylko na naukę języka włoskiego, a jest to istotne z uwagi na fakt, iż uczą tam sami profesjonaliści z zakresu języka włoskiego. Należy dodać, ze atutem Szkoły jest przyjazna atmosfera, elastyczność w ustalaniu terminów spotkań, atrakcyjna cena. Nauka jest efektywna, bo podczas 2 miesięcy kursu wakacyjnego nauczyłam się tego, co podczas 2 lat studiów na lektoracie języka włoskiego. Jestem bardzo zadowolona i kontynuuję naukę. Mam zamiar wybrać się latem do Włoch i swobodnie porozumiewać się po włosku… Polecam!

Marta Białkowska - studentka

Witam;) Naprawdę polecam wszystkim zainteresowanym szkołę ITALOMONDO!!!
Na zajęciach panuje miła atmosfera. Prowadzone są bezstresowo i co ważne 
w małych grupach (dla każdego znajdzie się czas i wszystko można 
zrozumieć;P). Nie ma też problemu z dostosowaniem godzin i dni lekcji (w 
razie potrzeby zawsze można coś pozmieniać);D Zajęcia dostosowane są do 
"potrzeb" kursantów. Kadra jest wykwalifikowana i sympatyczna.
Duży "PLUS";)

Maria Drozdowska - dyrektor banku

Tu nie tylko nauczysz się języka włoskiego ale również poznasz obyczaje i kulturę Włochów. W kameralnej atmosferze, w małych grupach dla każdego jest czas na formowanie zdań i wyrażanie opinii po włosku. Kompetentna i profesjonalna kadra zadba aby w krótkim czasie rozwinąć talent władania tym językiem.

Daniel Ciborowski -  student ochrony środowiska

Ciao;) Do ITALOMONDO uczęszczam dopiero dwa miesiące i mimo tak krótkiego czasu widzę postępy. Jestem zadowolony, ponieważ: 1) dużo się MÓWI, MÓWI i jeszcze raz MÓWI. 2) zajęcia są prowadzone w małych grupach - lektor dla każdego znajdzie czas a nawet bardzo dużo czasu 😉 3) Zajęcia prowadzone są w przyjemnym klimacie, bezstresowo 😉 Także polecam wszystkim naukę w ITALOMONDO.

Rafał Gontarczyk - katecheta

Super zabawa Językiem Włoskim, zajęcia na które czeka się z lekcji na lekcję ...szkoda że nie mogłem być na wszystkich. Na pewno wrócę po więcej. Gorąco polecam...CIAO !

Karolina Przybyszewska - studentka turystyki

Gorąco polecam szkołę Italomondo wszystkim, którzy chcą zagłębić się w język włoski. Lekcje przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Tak jak wcześniej wspomniano w opiniach lekcje obejmują czytanie, słuchanie, mówienie, jest również praca w grupach. Długo będę wspominać wspaniały czas spędzony w tej szkole i przede wszystkim świetnych ludzi, których tam poznałam 🙂

Daniel Jantarski - Lekarz

Bardzo dobry dobór materiałów edukacyjnych, a sposób prowadzenia zajęć znakomity.

Alicja Rakowska - licealistka

Odnośnie kursu wakacyjnego: "Super pomysł na początek. Można oswoić się z włoskim i poznać naprawdę fajne i przydatne zwroty, słówka itp. Osobiście ten kurs to był mój pierwszy kontakt z j. włoskim i zachęcił mnie do kontynuacji nauki 😀 !"

Hanna Łabędzka - dr. biologii, podróżnik

Lekcje włoskiego rozpoczęłam w październiku ub. roku z prawie zerową znajomością języka. Będąc w Rzymie (po 5 miesiącach nauki) byłam już w stanie porozumieć się w tym jezyku: zapytać o drogę, zamówić jedzenie w restauracji... - co więcej, zrozumieć odpowiedzi Włocha. Lekcje włoskiego prowadzone są w dobrym tempie; na każdej jest coś nowego. Zadawane są prace domowe, które zawsze są sprawdzane. Grupa liczy 6 osób w zróżnicowanym wieku. Atmosfera na lekcjach jest bardzo przyjemna.

Dorota Janik - ortodontka

Nauka języka włoskiego miała być lekka, łatwa i przyjemna. I tak się stało. Profesjonalnie prowadzone lekcje z wykorzystaniem multimediów, sympatyczna atmosfera a poziom nauczania wyższy niż zakładałam. Dzięki pasji nauczyciela, włoski staje się jedną z ciekawszych przygód mojego życia. Uczę się i czekam na moment kiedy wszystko stanie się "chiaro come il sole".

Agata Kołodziej - studentka fizjoterapii

Wysoko wykwalifikowana kadra potrafiąca spełnić oczekiwania nawet najbardziej wyrafinowanych klientów.

Natalia Kopeć - studentka fizjoterapii

Gorąco polecam szkołę Italomondo! Jestem uczestnikiem podstawowoego kursu języka włoskiego, przygotowującego do wyjazdu na Erasmus.Jestem w 100% zadowolona zarówno z bezstersowej formy prowadzenia zajęć jak i z dużej ilości praktycznej wiedzy. Prowadzący jest otwarty na pomysły uczesników, w zakresie prowadzenia zajęć i ma bardzo profesjonalnie podejście. Nie ma żadnego problemu z dostosowaniem godzin spotkań! Jeszcze raz polecam!! - pozdroo 🙂

Agata Gwizdała - Proces Manager ATOS

Uczęszczam do Italomondo na indywidualny kurs języka włoskiego. Zdecydowanie bardzo polecam! Zajęcia charakteryzują się indywidualnym podejściem, dostosowanym do ucznia. Nauczyciel kładzie duży nacisk na praktyczną naukę języka. Podczas zajęć można dowiedzieć się również ciekawych rzeczy na temat samego życia we Włoszech, kultury, sztuki. Szkoła Italomondo oferuje wieloaspektową naukę języka, co uważam jest bardzo kluczowym aspektem. Po niecałym roku uczęszczania na zajęcia jestem w stanie stwierdzić, że poradziłabym sobie we Włoszech i to całkiem nieźle 🙂 Polecam!

Marcin Błaszkiewicz - Inżynier Budownictwa

Uczęszczałem na kurs grupowy, uczęszczam na indywidualny, a notowania wciąż bardzo wysokie. Nauczyciel poza perfekcją w operowaniu językiem włoskim imponuje również dogłębną wiedzą o Italii. Dodając do tego znakomity kontakt z prowadzącym i kapitalną atmosferę na zajęciach otrzymujemy obraz szkoły, do której przychodzi się zawsze z wielką chęcią i optymizmem. Polecam!

Radek Studniarski -  dział promocji/student

W szkole ItaloMondo na krótkim, wakacyjnym kursie od podstaw, nauczyłem się naprawdę dużo. Mogę śmiało powiedzieć, że krótki kurs przerósł moje oczekiwania. Na zajęciach kładzie się nacisk przede wszystkim na umiejętność komunikowania się i dzięki temu po stosunkowo niewielkiej liczbie godzin szybko nabyłem podstawowe, przydatne umiejętności w tym zakresie. Prowadzący to profesjonalista, który nie tylko bardzo dobrze tłumaczy zagadnienia gramatyczne, słownictwo, pisownię czy wymowę, ale też posiada dużą wiedzę na temat kraju i ludzi zamieszkujących półwysep apeniński. Kurs prowadzony jest w luźnej, koleżeńskiej atmosferze, niemniej z pełną dbałością o zrealizowanie tematyki zajęć. Lekcje w Italo Mondo zachęciły mnie do kontynuowania nauki języka włoskiego - najchętniej w tej samej szkole. Przy okazji: pozdrowienia dla Sonii i Daniela 🙂 Polecam!

Olimpia Martenka -  kierownik

Jest to szkoła prowadzona w nowatorskim stylu czyli stosunek z nauczycielem koleżeński, nieformalny, lekcje w prywatnym domu wykładającego (atmosfera spotkania towarzyskiego), uprzejmość prowadzącego oraz jego żony wprowadza przyjemny i odstresowujący nastrój sprzyjający rozluźnieniu. Jednocześnie zachowane zostają cele spotkania czyli nauka języka włoskiego. Cały plan zajęć nie ulega zmianie i są konsekwentnie przeprowadzane kolejne zadania. Zajęcia w 3-osobowych grupach sprawiają, że łatwiej podejmujemy się zadań nawet w przypadku wątpliwości co do jakości wypowiedzi. Wymowę i porozumiewania się w języku włoskim ćwiczymy codziennie poprzez odpowiedzi na pytania wykładowcy oraz ćwiczenia na zajęciach. Jeszcze nigdy tak szybko i przyjemnie nie uczyło mi się czegokolwiek innego. POLECAM GORĄCO!!!!