5 ciekawych miejsc we Włoszech – wakacje 2023

Wakacje we Włoszech?

We Włoszech jest wiele mało znanych turystom miejsc, które są wyjątkowe i warte odwiedzenia. Niedługo wakacje 2023 roku i na pewno będziecie chcieli odwiedzić kilka ciekawych miejsc. Oto kilka propozycji od Italomondo:

Matera – położona w południowej części Włoch, słynie z jaskiń wapiennych, w których ludzie mieszkali od czasów prehistorycznych. Dziś wiele z tych jaskiń zostało przekształconych w piękne hotele, restauracje i sklepy.

Matera

Bologna – często pomijana na rzecz Florencji czy Rzymu, ale jest to urocze miasto z pięknymi zabytkami, takimi jak Piazza Maggiore, katedra San Petronio i Fontana del Nettuno. W Bologni warto również spróbować lokalnych specjałów kulinarne, takich jak tortellini czy mortadella.

Bologna

Alberobello – to miasteczko w Apulii, które słynie z charakterystycznych białych kamieniczek z płaskimi dachami w kształcie stożków, zwanych trulli.

Alberobello

W Alberobello znajduje się wiele sklepów z ręcznie robionymi przedmiotami z lokalnego kamienia, a także wiele restauracji serwujących pyszne dania kuchni apuliańskiej.

Lecce

Lecce – miasto w południowej części Włoch, znane jako „Florencja Południa” z powodu pięknych zabytków z baroku. Warto zobaczyć tam katedrę Lecce, Piazza del Duomo i kościół Santa Croce. Jej urokliwe uliczki na długo pozostaną nam w pamięci.

Urbino – na koniec polecamy to niewielkie miasteczko w Marche, słynące z pięknych renesansowych budowli i Palazzo Ducale, gdzie mieszkał niegdyś książę Federico da Montefeltro. W Urbino znajduje się również katedra św. Wawrzyńca oraz kilka kościołów i klasztorów. Kuchnia z Urbino i jego okolic słynie z wyśmienitych dań, w których dominują lokalne produkty, takie jak sery, wina i miód. Warto spróbować takich specjałów jak crescia, cecina czy piadina, a także miejscowego wina Verdicchio.

Urbino

Jeżeli chcielibyście, abym opowiedział o jakimś szczególnym miejscu. Dajcie znać 🙂


Che ne pensi? // Co o tym myślisz? :